घाँसको बेर्ना पाउँदा दंगीशरण ४ का किसान हर्षित

दाङ, २० असार ।


दंगीशरण गाउँपालिकाले पशुपालक कृषकलाई घाँसको बेर्ना प्रदान गरेको छ । कृषि तथा पशु बिकासमा आधरित साना किसान तथा युवा उद्यमशीलता बिकास साझेदारी परियोजना अन्तर्गत गाउँपालिकाले पशुपालक कृषकलाई घाँसको बेर्ना प्रदान गरेको हो ।
दंगीशरण गाउँपालिकाको आर्थिक सहयोग, हेफर इन्टरनेशनल नेपालको सहजीकरणमा नेपाल महिला सामुदायिक सेवा केन्द्रले वडा नं. ४ का ९१ जना कृषकलाई घाँसको बेर्ना प्रदान गरिएको गाउँपालिकाले जनाएको छ । घाँस खेती गर्न इच्छुक कृषकको माग अनुसार घाँसको बेना प्रदान गरिएको सहजकर्ता रोशन चौधरीले जानकारी दिए ।


घाँसको बेर्नाले पशुपालनमा थोरै भए पनि टेवा पुग्ने दंगीशरण गाउँपालिका ४ बैबाङका नारायण गिरीले बताए । वनजंगल विनाश र चरिचरण अभावका कारण पशुलाई पर्याप्तमात्रामा घाँस खुवाउन नसकेको बताउँदै उनले यसले पशुपालनमा थप टेवा पुर्याउने बताए ।

Previous articleबच्चामा आत्मविश्वास बढाउन के गर्नु पर्छ ?
Next articleआँखा दान के हो र किन आवश्यक छ ?

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here