टर्की भूकम्पमा ज्यान गुमाउने संख्या ३ हजार ७ सय नाघ्यो

काठमाडौं । टर्की र सिरियाको सिमानामा गएको भूकम्पमा परेर मुत्यु हुनेको सङ्ख्या तीन हजार सात सय पुगेको छ । अहिलेसम्म टर्कीमा दुई हजार तीन सय भन्दा धेरै र सिरियामा एक हजार चार सय भन्दा धेरै नागरिकको भूकम्पका कारण मृत्यु भएको अन्तर्राष्ट्रिय संचार माध्यमले जनाएका छन् ।

१४ हजारभन्दा धेरै घाइते भएका छन् । स्थानीय समय अनुसार हिजो ७ दशमलव ८ रेक्टर स्केलको भूकम्प गएको थियो। भूकम्पसँगै ७ दशमलव ५ रेक्टर स्केलको पराकम्प पनि गएको छ। अहिले पनि उद्धारको काम भइरहेको छ । तर भूकम्पका कारण भत्किएका हजारौं घरभित्र फसेका र पुरिएकाको उद्धारमा कठिनाइ भएको उद्धारकर्ताले बताएका छन् ।

Previous articleमुआब्जाको माग गर्दै महोत्तरीका किसान आन्दोलित
Next articleतुलसीपुर बसपार्क: मापदण्ड मिचेर सटर निर्माण

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here