मध्य रातबाट ३० बैशाख बेलुकी ५ बजेसम्म नेपालगन्ज नाका पूर्णरुपमा बन्द

बाँके, २८ बैशाख, २०७९ ।


नेपाल–भारत सीमानाका मंगलबार मध्यरातबाट बन्द हुने भएको छ । ३० बैशाखमा हुने स्थानीय तह निर्वाचनलाई मध्यनजर गरि नेपाल–भारत सीमानाका ७२ घण्टाका लागि बन्द हुन लागेको बाँकेका प्रमुख जिल्ला अधिकारी सूर्यबहादुर खत्रीले बताए । उनले नेपाल–भारत नाका ३० बैशाख बेलुकी ५ बजेपछि संचालनमा आउने बताए ।
स्थानीय तह निर्वाचनलाई स्वच्छ, निश्पक्ष, भयरहित र शान्तिपूर्ण रुपमा सम्पन्न गर्न भारतसँग सीमा जोडिएका सीमानाका बन्द हुने उनले बताए ।
उनले २७ बैशाख मध्यरात १२ बजेदेखि ३० बैशाख राती १२ बजेसम्म सीमानाका बन्द हुने जानकारी दिए । यस अवधिमा कुनै पनि सवारी साधन संचालन हुन नपाउने बताउँदै उनले सर्वसाधारणलाई आउजाउमा समेत रोक लगाइएको बताए । ‘एम्बुलेन्स बाहेक कुनै पनि सवारी साधन संचालन गर्न नपाउने गरि ७२ घण्टाका लागि नेपाल–भारत सीमानाका बन्द हुने छ,’ उनले भने ।
यसैवीच, स्थानीय तह निर्वाचनलाई मध्यनजर गरि नेपाल–भारत सीमानाकामा कडाई गरिएको छ । निर्वाचनलाई असर गर्ने मनसायले भारतबाट साना हतियार ओसार पसार हुन सक्ने सम्भावनालाई मध्यनजर गरि नाकामा कडाई गरिएको उनले बताए ।
उनले सीमामा दुई देशका सुरक्षाकर्मीले नियमित रुपमा संयुक्त गस्ती गर्दै आएको समेत बताए । ‘खुला नाका भएकोले अवैध हातहतियार भित्रिन सक्ने खतरालाई मध्यनजर गरि दुई देशका सुरक्षाकर्मीले नियमित रुपमा संयुक्त गस्तीलाई पनि तीव्रता दिइएको छ,’ प्रजिअ खत्रीले भने ।

Previous articleमौन अवधि सुरु अघि नेपालगन्जमा एमालेको शक्ति प्रदर्शन (फोटो र भिडियोसहित)
Next articleस्थानीय तह निर्वाचन : बाँकेमा चार हजार सुरक्षाकर्मी परिचालन

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here